Home arrow Wifi internet arrow Doplňkové informace arrow Srovnání Wifi internetu InterLogic a ADSL Telefonica O2

Srovnání Wifi internetu InterLogic a ADSL Telefonica O2

Tisk E-mail
Neděle, 18. září 2011, 13:30

Pro představu co se skrývá za reklamními kampaněmi našeho největšího telekomunikačního operátora přinášíme srovnání obdobné služby připojení k internetu od nás a od společnosti Telefonica O2. Pro srovnání jsme zvolili srovnatelné aktuální rychlosti připojení WiFi internet 9/2 Mbit/s a O2 Internet Optimal, týká se vybraných důležitých parametrů a je platné ke dni 1.11.2015:

  InterLogic WiFi internet 9/2 Mbit/s O2 Internet Optimal až 20/2 Mb/s
časové omezení  Neomezené, 24h denně. Neomezené, 24h denně.
datové omezení  Neomezené. Od 1.4.2008 Telefonica O2 zrušila uplatňování tzv. Fair User Policy (FUP) kdy omezovala uživatelům množství stažených dat. Přesto je u popisu cen služby drobný text dole "tok dat může být řízen např. při přetížení sítě".
rychlost připojení Skutečně až 9/2 Mbit/s. Navíc linka je tzv. obousměrná, tj. lze současně stahovat i odesílat data. Celková kapacita připojení je tedy až 11 Mbit/s (u ADSL funguje v jednu chvíli pouze jeden směr - pokud data odesíláte, nelze prohlížet web stránky) U technologie ADSL je max. efektivní (reálná) rychlost 80% nominální rychlosti, ta je závislá na technických možnostech tel. linky ("až 20 Mbit/s" je jen marketingový název služby). Obvyklá max. reálná rychlost je jen 1.5-6.5 Mbit/s pro download, 0.2-0.8 Mbit/s pro upload. I tyto rychlosti jsou pouze teoretické a jsou ovlivněny zejména sdílením až 50 účastníky (agregace 1:50). Efektivní (reálná) rychlost je tak ve skutečnosti ještě nižší. Více se o skutečných rychlostech dozvíte zde.
agregace Agregace jen 1:7, nabízíme však zejména nesdílené připojení bez agregace! Agregace 1:50 (= rychlost připojení sdílí až 50 uživatelů a marketingová i nominální rychlost je tak zcela nezaručena, jen v rovině teoretického maxima).
aktivace Zdarma, 0 Kč. 210 Kč s DPH.
časový závazek Bez závazku. 12 měsíců a automaticky se prodlužuje.
možnost ukončení Ano, kdykoliv ke konci kalendářního měsíce. Ne, nejdříve po uplynutí závazku 12 měsíců, písemnou výpovědí s výpovědní lhůtou 1 měsíc od následujícího měsíce po podání.
možnost přerušení Ano, kdykoliv ke konci kalendářního měsíce. Nelze.
provozní náklady 490 Kč bez DPH (593 Kč s DPH) za měsíc. 757 Kč s DPH. I v případě že nominální rychlost nelze z techncickcýh důvodů nastavit na marketingovou (20 Mbit/s) a je nastavena nižší, je nutno platit uvedenou cenu. Cena platná bez možnosti telefonování. V době závazku je cena snížena na 499 Kč. V případě předčasného ukončení je nutno doplatit rozdíl ceny.
cena za instalaci Zdarma naším technikem, 0 Kč. Základní instalace 2023 Kč s DPH nebo rozšířená 3037 Kč s DPH.
cena vybavení Je závislá na skutečně použitých komponentech dle situace u zákazníka. Pokud zákazník vybavení má, použijeme jeho. V ostatních případech se cena nejčastěji pohybuje v rozmezí 1500-1800 Kč s DPH. Cena dle použitého modemu - 984 Kč (nabídka ke dni 5.12.2014)
aktuální cena za službu Automaticky všem zdarma aktualizujeme nastavenou rychlost při aktualizaci ceníku a nabízených rychlostí. Po dobu trvání závazku nelze měnit cenu za službu, musíte platit cenu, která byla platná v době uzavření smlouvy. Ani po uplynutí doby tvání závazku zákazníka nikdo neupozorní, že ceny a rychlosti se po letech změnily a dále platí cenu za neexistující tarif. Změna tarifu nebo rychlosti dle aktuálních cen je možná pouze při uzavření dalšího závazku.
     
    Veškeré údaje byly převzaty z oficiálnách stránek Telefonica O2 ve znění platném ke dni 1.11.2015 dle ceníku.
Aktualizováno ( Středa, 11. listopad 2015, 10:11 )