Home arrow Wifi internet arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog arrow Nerušíme meteoradary

Nerušíme meteoradary

Tisk E-mail

Možná jste již zaznamenali problematiku rušení meteoradarů provozem bezdrátových sítí poskytovatelů internetu a to při sledování předpovědi počasí v TV nebo na internetu. Toto rušení se projevuje táhlými trojúhelníkovými výsečemi na mapě radarových dat, problematika je popsána např. i v tomto článku. Od ledna 2016 používá ČHMÚ nový algoritmus filtrace dat a tak vliv rušení již není v prezentovaných datech tolik patrný. Může všek díky tomu docházet ke zkreslení reality a odmazání míst kde jsou v danou dobu skutešně srážky. Původní nefiltrovaná data jsou k vidění zde: http://radar4ctu.bourky.cz/.

V této souvislosti bychom rádi ubezpečili klienty naší wifi sítě, že ke vzniku tohoto rušení užíváním naší služby wifi internetu rozhodně nepřispívají. Všechny naše vysílací body jsou nastaveny v souladu s podmínkami ETSI (European Telecommunications Standards Institute) a ČTÚ (Český telekomunikační úřad) a to včetně funkce DFS (Dynamic Frequency Selection). V odkazovaném článku je sice uvedeno, že vina rušení možná nepadá jen na poskytovatele, ale na chybu software použitých zařízení. S tím ale nesouhlasíme a veškeré generované rušení jde na vrub jen neodborně instalovaným zařízením ze strany poskytovatelů internetu, nebo neodborně instalovaným bezdrátovým spojům soukromých osob.

Chcete-li vědět, který internetový poskytovatel aktuálně přispívá k rušení meteoradarů, podívejte se na jejich aktuální seznam zde. Naše vysílací body na tomto seznamu nikdy nenajdete.

Celkové pokrytí sitě:
Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí. 
InterLogic Wifi internet