Home arrow Wifi internet arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog arrow Moderní televize IPTV je řešení namísto přechodu na DVB-T2

Moderní televize IPTV je řešení namísto přechodu na DVB-T2

Tisk E-mail
Napsal Daniel Havlín   
Úterý, 26. listopad 2019, 13:44

Moderní alternativou k řešení konce pozemního vysílání DVB-T je služba IP televize (zkratka IPTV). Jedná se o moderní televizi, která funguje nezávisle na pozemním vysílání, bez jakékoliv další antény a nezávisle na typu Vaší televize - funguje totiž prostřednictvím internetového připojení, které již od nás máte. Již od roku 2016 má zákazník volnost ve výběru IPTV služby, která je zcela nezávislá na poskytovateli internetového připojení, můžete si tedy zvolit jakoukoliv IP televizi (včetně medializovaných O2TV, T-Mobile TV apod.) a provozovat ji s naším internetovým připojením.

Jaké jsou hlavní výhody IPTV?

  • nezávislost na systému pozemního televizního vysílání
  • konec závislosti na časovém schématu vysílání TV (na oblíbený pořad se podíváte když máte čas, nemusíte jen v čase kdy je vysílán)
  • ideální řešení pokud máte Smart TV (u starší TV se použije externí set-top-box, který funguje už napořád)
  • televizi lze sledovat i v mobilu, tabletu, notebooku
  • televizi si můžete vzít kamkoliv s sebou (všude tam kde máte jakékoliv internetové připojení bude Vaše TV s Vámi, třeba na dovolené a to v celé EU)

Z nabídky IPTV na trhu doporučujeme službu Lepší.tv nebo Sledovanitv.cz. Pokud chcete sledovat fotbalové přenosy Ligy mistrů nebo české Fortuna ligy, pak nejlevnější variatou řešení je O2 TV Sport Pack online. Uvedené doporučené služby vybíráme také proto, že fungují stejně neobvykle jako ta naše tj. bez závazku, bez výpovědních lhůt a s možností kdykoliv přerušit. S volbou vhodné varianty Vám rádi poradíme, nebo i pomůžeme s nastavením.

Někteří operátoři stále dnes svými nabídkami navozují dojem, že k možnosti sledovat jejich IPTV je třeba vyžít současně i jejich nabídku internetového připojení! Jak už je uvedeno výše, není to pravda.

Naše WiFi síť je optimalizována pro přenos většiny IPTV s využitím technologie QoS.

Aktualizováno ( Pondělí, 9. prosinec 2019, 10:36 )