Home arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog

WiFi informační blog

Na této stránce Vás informujeme o událostech týkajících se veřejné WiFi bezdrátové sítě InterLogic.

Výpadek sítě

Tisk E-mail
Středa, 8. srpen 2018, 17:50

Omlouváme se za výpadek služby v oblasti Velká Chuchle dne 8.8.2018 od 17.38 hod v důsledku poruchy elekroniky na hlavním spoji do Velké Chuchle z důvodu blesku. Oprava se bude řešit jakmile ustane aktuální bouře. Děkujeme za pochopení.

Nedávné předešlé události:

* 7.8.2018 v době od 08:00 do 14:00 hod došlo v oblasti Dolní Břežany k plánované odstávce elektrické energie ČEZ . V důsledku toho došlo po vyčerpání našeho záložního zdroje (cca od 08:30hod) k výpadku služby internetu v oblasti Dolní Břežany a Cholupice.
* 23.7.2018 v době od 23:50 do 00:00 hod došlo k poruše na primární přívodní lince našeho dodavatele. Od 00:00 hod došlo ke kompletnímu přepojení celé naší sítě na naší záložní linku. Aktualizace 24.7.2018 01:20 - primární konektivita byla opravena a vše již běží v normálu.
* 3.6.2018 v době od 01:00 do 07:00 hod proběhla oprava našeho hlavního serveru v souvislosti s problémy reportovanými 16.5 a 25.5.2018 a tím bohužel nedostupnost služby v celé síti.

Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za pochopení. V případě plánovaných výpadků tak konáme za účelem ještě lepší služby pro Vás.
InterLogic tým.

 

Letní bouře a možné problémy

Tisk E-mail
Čtvrtek, 5. duben 2018, 08:00

V souvislosti s blížícími se letními bouřkami se předem omlouváme, pokud by v té souvisosti došlo k nějakým technickým problémům na naší síti (poškození technologie bleskem, větrem apod.). Vyjímečně může také dojít k efektu tzv. dešťové clony, který může postihnout jeden z našich hlavních spojů na frekvenci 24 GHz v případě, že se spoj (oblast Pankrác - Hlubočepy) dostane do středu jádra bouře. Pak může dojít nejprve ke chvilkovému zpomalení a nárůstu odezvy až po chvilkový úplný výpadek větší části sítě v okamžiku nejsilnější srážkové činnosti.

Samozřejmě doufáme, že uvedené situace pokud možno nenastanou a k žádné technické závadě nedojde. Ale pokud by došlo, problém budeme řešit následně okamžitě jakmile to situace s počasím dovolí.

Děkujeme za případnou trpělivost a pochopení,
InterLogic tým.

 

Zranitelnost WPA2 - KRACK

Tisk E-mail
Pondělí, 16. říjen 2017, 19:00

Dnes se objevila zpráva o odhalené zranitelnosti dosud nejbezpečnějšího šifrovacího mechanismu WPA2-AES pro WiFi sítě viz třeba zde. Ve skutečnosti dneškem končí 50-ti denní informační embargo, kdy byla tato odhalená zranitelnost přednostně sdělena výrobcům wifi komponent a operačních systémů, aby měli dost času nachystat potřebné záplaty. Chtěli bychom tedy sdělit všem našim uživatelům, že není třeba propadat histerii (která jistě po "kvalifikované" (des)interpretaci reportérů v TV může nastat). Celá naše síť se všemi venkovními přístupovými body, včetně všech klientských antén a všech našich páteřních spojů má již více než měsíc instalovanou aktualizaci, která zahrnuje i záplatu na dnes veřejně oznámenou zranitelnost KRACK (Key Reinstallation Attacks). Další aktualizaci budeme aplikovat po vydání výrobcem Ubiquiti ještě do konce tohoto týdne*. Dne 15.10.2017 došlo k aktualizaci všech domácích wifi AP Ubiquiti UniFi u všech našich klientů, kde byla tato zařízení použita (námi dodána nebo námi nastavena).

Řešení zranitelnosti v rámci domácí wifi sítě ale zůstává na uživatelích samotných, a to především v nutnosti aktualizace jejich klientských zařízení (telefony, tablety, notebooky, počítače s wifi), to je mimo možnost naší kontroly! Windows již vydal aktualizaci systému, Android by měl následovat, Apple zatím mlčí. K úplné bezpečnosti pak bude třeba ještě aktualizace domácích wifi routerů. Jakmile výrobci námi dodaných domácích wifi routerů (ASUS, ZyXEL, NETIS, CISCO) uvolní potřebné aktualizace, implementujeme je všem našim klientům vzdáleně a bezplatně.

Na druhou stranu ale opravdu není třeba propadat histerii. Samotný šifrovací algoritmus WPA2-AES nebyl prolomen. Zranitelnost se týká mechanismu automatické výměny šifrovacích klíčů, kde útočník ve finále bez znalosti hesla může vidět nešifrovaný obsah datového toku na zabezpečené síti. Útočník by ale musel fyzicky přijít k Vám domů, nebo alespoň stát u Vás pod oknem. Tam by musel rozbalit veškeré potřebné hw vybavení a dále mít k dispozici softwarový nástroj, který však žádný veřejně neexistuje a musel by si ho sám naprogramovat. Ani v takovém případě se není třeba obávat ničeho, pokud vaše komunikace probíhá na zabezpečeném kanále https:// (což jsou dnes všechny webové emailové služby i webové bankovnictví bank) nebo prostřednictvím VPN tunelu.

* Aktualizace 17.10.2017: Definitivní opravný firmware pro KRACK, zahrnující i další upřesněné zranitelnosti, byl výrobcem Ubiquiti vydán dnes a aplikován do celé naší sítě. Aktualizace probíhala raději ihned (v době 20-21hod), tedy mimo obvyklou dobu pro aktualizace (04-05 hod) a bylo provázeno výpadkem cca 3 min. Děkujeme za pochopení.

 

Další blackout v Praze síť neohrozil

Tisk E-mail
Pondělí, 27. únor 2017, 12:05

Dne 27.2.2017 v době od 11:26hod do 12:11hod došlo v Praze k dalšímu rozsáhlému výpadku elektřiny viz zpráva zde. Tato událost postihla i naši centrálu s hlavními servery pro bezdrátovou síť. Naše klienty (pokud sami nebyli postiženi výpadkem) však událost nijak nezasáhla, bezchybně zafungovaly naše monitorované záložní zdroje, během výpadku došlo již i na náš záložní benzínový generátor. Jsme rádi, když v situacích kdy něco nefunguje můžeme sdělovat i příznivé zprávy.

InterLogic tým.

Celkové pokrytí sitě:

Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí.
InterLogic Wifi internet

 

Ještě nížší odezva

Tisk E-mail
Úterý, 31. leden 2017, 12:05

Na vylepšování naší sítě pracujeme stále a to i v zimě a tak od 31.1.2017 jsme na některých našich hlavních spojích aplikovali nejnovější verzi firmware, která by měla ještě více zlepšit stabilitu, výrazně snížit odezvu a navýšit celkovou kapacitu spojů. Méně je v tomto případě více a tak od dnešního rána byste měli zaznamenat snížení odezvy v průměru o cca 5-20ms v závislosti na lokaci odkud se připojujete. Vyzkoušet můžete např. na odezvě ze serveru Gmail www.gmail.com nebo DNS Google na adrese 8.8.8.8 (příkaz: ping www.gmail.com resp. ping 8.8.8.8). Nejlepšího výsledku dosáhnete na zařízení připojené kabelem, kde byste měli naměřit hodnoty od 2ms do 8ms v průměru, pokud budete na domácí wifi pak se odezva zvyšuje o cca 2-15ms v závislosti na množství překážek mezi vámi a domácím wifi routerem.

Pro srovnání pokud byste stejný test provedli na ADSL/VDSL přípojce, pak naměříte nejméně 20-30ms, na mobilním připojení 3G 400-600ms!

Celkové pokrytí sitě:

Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí.
InterLogic Wifi internet

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 23