Home arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog

WiFi informační blog

Na této stránce Vás informujeme o událostech týkajících se veřejné WiFi bezdrátové sítě InterLogic.

Report událostí v síti

Tisk E-mail
Sobota, 26. říjen 2019, 22:55

Omlouváme se za výpadek sítě dne 26.10.2019 od 22:30 hod do 22:55 hod z důvodu selhání záložního zdroje pro náš hlavní server. Závada byla vyřešena velmi rychle a to i během víkendu a v nočních hodinách. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

Nedávné předešlé události:

* 2 krátké výpadky ve vetší části sítě dne 14.10.2019 v odpoledních a večerních hodinách a následně dne 15.10.2019 v 8:08 hod. Důvodem byla závada na elektrickém přívodu na jednom z hlavních spojů.
* 6.9.2019 byla v oblasti Lipence od 8:00 do 16:30 hod nahlášena plánovaná odstavka elektřiny ze strany PRE a ta postihla i objekt, kde máme umístěny naše vysílací technologie. Pro naše klienty toto však nemá žádný dopad. Naše vysílací místo jsme zajistili po celou dobu odstávky záložním generátorem.

Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za pochopení. V případě plánovaných výpadků tak konáme za účelem ještě lepší služby pro Vás.
InterLogic tým.

 

Již brzy bude nový WEB

Tisk E-mail
Úterý, 16. duben 2019, 09:30

Již brzy spustíme naši novou WEB prezentaci. Můžete se těšit na nový moderní vzhled a přehledný popis všech našich služeb vč. poskytování služby wifi internet a instalace a správy domácích wifi sítí. Nově pak výhodnou nabídku zřízení IP TV, možnost dostávat novinky do emailu a plánujeme i zákaznický portál...

 

Zranitelnost WPA2 - KRACK

Tisk E-mail
Pondělí, 16. říjen 2017, 18:00

Dnes se objevila zpráva o odhalené zranitelnosti dosud nejbezpečnějšího šifrovacího mechanismu WPA2-AES pro WiFi sítě viz třeba zde. Ve skutečnosti dneškem končí 50-ti denní informační embargo, kdy byla tato odhalená zranitelnost přednostně sdělena výrobcům wifi komponent a operačních systémů, aby měli dost času nachystat potřebné záplaty. Chtěli bychom tedy sdělit všem našim uživatelům, že není třeba propadat histerii (která jistě po "kvalifikované" (des)interpretaci reportérů v TV může nastat). Celá naše síť se všemi venkovními přístupovými body, včetně všech klientských antén a všech našich páteřních spojů má již více než měsíc instalovanou aktualizaci, která zahrnuje i záplatu na dnes veřejně oznámenou zranitelnost KRACK (Key Reinstallation Attacks). Další aktualizaci budeme aplikovat po vydání výrobcem Ubiquiti ještě do konce tohoto týdne*. Dne 15.10.2017 došlo k aktualizaci všech domácích wifi AP Ubiquiti UniFi u všech našich klientů, kde byla tato zařízení použita (námi dodána nebo námi nastavena).

Řešení zranitelnosti v rámci domácí wifi sítě ale zůstává na uživatelích samotných, a to především v nutnosti aktualizace jejich klientských zařízení (telefony, tablety, notebooky, počítače s wifi), to je mimo možnost naší kontroly! Windows již vydal aktualizaci systému, Android by měl následovat, Apple zatím mlčí. K úplné bezpečnosti pak bude třeba ještě aktualizace domácích wifi routerů. Jakmile výrobci námi dodaných domácích wifi routerů (ASUS, ZyXEL, NETIS, CISCO) uvolní potřebné aktualizace, implementujeme je všem našim klientům vzdáleně a bezplatně.

Na druhou stranu ale opravdu není třeba propadat histerii. Samotný šifrovací algoritmus WPA2-AES nebyl prolomen. Zranitelnost se týká mechanismu automatické výměny šifrovacích klíčů, kde útočník ve finále bez znalosti hesla může vidět nešifrovaný obsah datového toku na zabezpečené síti. Útočník by ale musel fyzicky přijít k Vám domů, nebo alespoň stát u Vás pod oknem. Tam by musel rozbalit veškeré potřebné hw vybavení a dále mít k dispozici softwarový nástroj, který však žádný veřejně neexistuje a musel by si ho sám naprogramovat. Ani v takovém případě se není třeba obávat ničeho, pokud vaše komunikace probíhá na zabezpečeném kanále https:// (což jsou dnes všechny webové emailové služby i webové bankovnictví bank) nebo prostřednictvím VPN tunelu.

* Aktualizace 17.10.2017: Definitivní opravný firmware pro KRACK, zahrnující i další upřesněné zranitelnosti, byl výrobcem Ubiquiti vydán dnes a aplikován do celé naší sítě. Aktualizace probíhala raději ihned (v době 20-21hod), tedy mimo obvyklou dobu pro aktualizace (04-05 hod) a bylo provázeno výpadkem cca 3 min. Děkujeme za pochopení.

 

Další blackout v Praze síť neohrozil

Tisk E-mail
Pondělí, 27. únor 2017, 11:05

Dne 27.2.2017 v době od 11:26hod do 12:11hod došlo v Praze k dalšímu rozsáhlému výpadku elektřiny viz zpráva zde. Tato událost postihla i naši centrálu s hlavními servery pro bezdrátovou síť. Naše klienty (pokud sami nebyli postiženi výpadkem) však událost nijak nezasáhla, bezchybně zafungovaly naše monitorované záložní zdroje, během výpadku došlo již i na náš záložní benzínový generátor. Jsme rádi, když v situacích kdy něco nefunguje můžeme sdělovat i příznivé zprávy.

InterLogic tým.

Celkové pokrytí sitě:

Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí.
InterLogic Wifi internet

 

Viry naši síť neohrožují

Tisk E-mail
Úterý, 17. květen 2016, 10:25

Vážení klienti,

pokud jste zaznamenali ranní výpadek části sítě dne 16.5.2016, pak bychom rádi uvedli, že se nejednalo o důsledek napadení virem, jak je uvedeno např. v tomto článku. Stejným stavem se dle našich informací nemohou pochlubit někteří konkurenční provozovatelé (Pranet, Eurosignal...), kde údajně již druhým dnem provoz klientů stojí. Veškerá používaná zařízení v naší síti jsou pravidelně aktualizována na nejnovější verzi od výrobce Ubiquity a to včetně zařízení na straně našich klientů, přímo se podílíme s výrobcem na hledání chyb a tvorbě nových funkcionalit. Zde se znovu ukazuje, jak důležité je, aby každé zařízení použité v síti bylo správně nastaveno a se správným firmware a na to u nás dbáme především. Použití byť jediného zařízení u klienta s nesprávnou verzí firmware může ohrozit funkčnost celé sítě. Víme jak důležitá je i trvalá správa zařízení ze strany provozovatele po celou dobu využívání služby, pouhou instalací zařízení to u nás rozhodně nekončí.

Jsme rádi, že využíváte našich služeb, a že v důsledku nové vlny viru nemáte žádné potíže.
InterLogic Tým.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 22