Home arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog

WiFi informační blog

Na této stránce Vás informujeme o událostech týkajících se veřejné WiFi bezdrátové sítě InterLogic.

Report událostí v síti

Tisk E-mail
Pondělí, 4. květen 2020, 07:30

Výpadek části sítě v oblasti Lipence/Černošice dne 4.5.2020 od 5:30 do 7:27 hod z důvodu závady na záložním zdroji na našem vysílači. Zdroj byl odpojen z provozu a problém provizorně vyřešen. Během odpoledne dojde ještě k zapojení nového zdroje a to bude provázeno výpadkem cca 2 min. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

Nedávné předešlé události:

* V souvislosti s plánovaným dalším navýšením rychlosti všech tarifů během jara 2020 probíhá v současné době (od začátku ledna 2020 a dle počasí - do konce dubna 2020) dokončení plánované modernizace několika našich hlavních spojů na novu technologii. Vše probíhá za plného provozu sítě a tak současný i nově budovaný spoj je vždy provozován souběžně, aby nedošlo k přerušení provozu. Přesto může v této souvislosti docházet ke krátkým výpadkům v řádu 1-3 sekund při přepínání spojů, což může mít dopad např. na přerušené stahování souboru. Omlouváme se za tyto nepříjemnoti, pokud je zaznamenáte. Konáme tak za účelem ještě lepší služby pro Vás.
* výpadek dne 10.3.2020 od 20:50 hod v oblasti Lipence a část Černošice z důvodu poruchy na síťovém prvku. Aktualizace 21:12 hod - problém byl odstraněn.


Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za pochopení. V případě plánovaných výpadků tak konáme za účelem ještě lepší služby pro Vás.
InterLogic tým.

 

Již brzy opět zrychlíme

Tisk E-mail
Pátek, 20. březen 2020, 09:30

Už brzy Vás potěšíme dalším navýšením rychlosti našich tarifů. V uplynulých měsících roku 2019 a 2020 proběhlo v naší síti mnoho prací na vylepšení a inovaci technologie našich hlavních spojů. Poslední práce stále ještě probíhají (informace k tomu jsme uvedli zde) a to i navzdory současnému stavu s koranavirem COVID-19. Díky tomu již v současném neočekávaném stavu naší země, naše síť zvládá enormní zatížení trvající praktcky 20h denně. Přesto bude možné další reálné zrychlení nabízené služby wifi internetu a samozřejmě i nadále bez sdílení (agregace) rychlosti, bez datových limitů, bez nekonečných závazků a bez výpovědních lhůt. Všem klientům samozřejmě automaticky změníme jejich rychlostní tarif dle nové nabídky v rámci technologie, kterou používají, nikoho nenecháme v nějakém neexistujícím historickém tarifu. Změna bude probíhat postupně v průběhu duben-květen 2020.

V souvislosti s dalším reálným navýšením rychlosti mohou být již někteří klienti v navýšení limitováni technickými možnostmi jejich antény pro připojení, v takovém případě budou z naší strany kontaktováni s návrhem zvýhodněného upgradu vybavení. Limitujícím faktorem využití rychlejší služby mohou být i domácí wifi sítě u klientů (zastaralé wifi routery nebo slabé pokrytí) - i v takovém případě navrhneme výhodné řešení.

NOVÉ rychlosti připojení k internetu najdete již v ceníkU.

Aktuální celkové pokrytí sitě:

Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí.
InterLogic Wifi internet

 

Moderní televize IPTV je řešení namísto přechodu na DVB-T2

Tisk E-mail
Úterý, 26. listopad 2019, 13:44

Moderní alternativou k řešení konce pozemního vysílání DVB-T je služba IP televize (zkratka IPTV). Jedná se o moderní televizi, která funguje nezávisle na pozemním vysílání, bez jakékoliv další antény a nezávisle na typu Vaší televize - funguje totiž prostřednictvím internetového připojení, které již od nás máte. Již od roku 2016 má zákazník volnost ve výběru IPTV služby, která je zcela nezávislá na poskytovateli internetového připojení, můžete si tedy zvolit jakoukoliv IP televizi (včetně medializovaných O2TV, T-Mobile TV apod.) a provozovat ji s naším internetovým připojením.

Jaké jsou hlavní výhody IPTV?

  • nezávislost na systému pozemního televizního vysílání
  • konec závislosti na časovém schématu vysílání TV (na oblíbený pořad se podíváte když máte čas, nemusíte jen v čase kdy je vysílán)
  • ideální řešení pokud máte Smart TV (u starší TV se použije externí set-top-box, který funguje už napořád)
  • televizi lze sledovat i v mobilu, tabletu, notebooku
  • televizi si můžete vzít kamkoliv s sebou (všude tam kde máte jakékoliv internetové připojení bude Vaše TV s Vámi, třeba na dovolené a to v celé EU)

Z nabídky IPTV na trhu doporučujeme službu Lepší.tv nebo Sledovanitv.cz. Pokud chcete sledovat fotbalové přenosy Ligy mistrů nebo české Fortuna ligy, pak nejlevnější variatou řešení je O2 TV Sport Pack online. Uvedené doporučené služby vybíráme také proto, že fungují stejně neobvykle jako ta naše tj. bez závazku, bez výpovědních lhůt a s možností kdykoliv přerušit. S volbou vhodné varianty Vám rádi poradíme, nebo i pomůžeme s nastavením.

Někteří operátoři stále dnes svými nabídkami navozují dojem, že k možnosti sledovat jejich IPTV je třeba vyžít současně i jejich nabídku internetového připojení! Jak už je uvedeno výše, není to pravda.

Naše WiFi síť je optimalizována pro přenos většiny IPTV s využitím technologie QoS.

 

Již brzy bude nový WEB

Tisk E-mail
Úterý, 16. duben 2019, 09:30

Již brzy spustíme naši novou WEB prezentaci. Můžete se těšit na nový moderní vzhled a přehledný popis všech našich služeb vč. poskytování služby wifi internet a instalace a správy domácích wifi sítí. Nově pak výhodnou nabídku zřízení IP TV, možnost dostávat novinky do emailu a plánujeme i zákaznický portál...

 

Zranitelnost WPA2 - KRACK

Tisk E-mail
Pondělí, 16. říjen 2017, 18:00

Dnes se objevila zpráva o odhalené zranitelnosti dosud nejbezpečnějšího šifrovacího mechanismu WPA2-AES pro WiFi sítě viz třeba zde. Ve skutečnosti dneškem končí 50-ti denní informační embargo, kdy byla tato odhalená zranitelnost přednostně sdělena výrobcům wifi komponent a operačních systémů, aby měli dost času nachystat potřebné záplaty. Chtěli bychom tedy sdělit všem našim uživatelům, že není třeba propadat histerii (která jistě po "kvalifikované" (des)interpretaci reportérů v TV může nastat). Celá naše síť se všemi venkovními přístupovými body, včetně všech klientských antén a všech našich páteřních spojů má již více než měsíc instalovanou aktualizaci, která zahrnuje i záplatu na dnes veřejně oznámenou zranitelnost KRACK (Key Reinstallation Attacks). Další aktualizaci budeme aplikovat po vydání výrobcem Ubiquiti ještě do konce tohoto týdne*. Dne 15.10.2017 došlo k aktualizaci všech domácích wifi AP Ubiquiti UniFi u všech našich klientů, kde byla tato zařízení použita (námi dodána nebo námi nastavena).

Řešení zranitelnosti v rámci domácí wifi sítě ale zůstává na uživatelích samotných, a to především v nutnosti aktualizace jejich klientských zařízení (telefony, tablety, notebooky, počítače s wifi), to je mimo možnost naší kontroly! Windows již vydal aktualizaci systému, Android by měl následovat, Apple zatím mlčí. K úplné bezpečnosti pak bude třeba ještě aktualizace domácích wifi routerů. Jakmile výrobci námi dodaných domácích wifi routerů (ASUS, ZyXEL, NETIS, CISCO) uvolní potřebné aktualizace, implementujeme je všem našim klientům vzdáleně a bezplatně.

Na druhou stranu ale opravdu není třeba propadat histerii. Samotný šifrovací algoritmus WPA2-AES nebyl prolomen. Zranitelnost se týká mechanismu automatické výměny šifrovacích klíčů, kde útočník ve finále bez znalosti hesla může vidět nešifrovaný obsah datového toku na zabezpečené síti. Útočník by ale musel fyzicky přijít k Vám domů, nebo alespoň stát u Vás pod oknem. Tam by musel rozbalit veškeré potřebné hw vybavení a dále mít k dispozici softwarový nástroj, který však žádný veřejně neexistuje a musel by si ho sám naprogramovat. Ani v takovém případě se není třeba obávat ničeho, pokud vaše komunikace probíhá na zabezpečeném kanále https:// (což jsou dnes všechny webové emailové služby i webové bankovnictví bank) nebo prostřednictvím VPN tunelu.

* Aktualizace 17.10.2017: Definitivní opravný firmware pro KRACK, zahrnující i další upřesněné zranitelnosti, byl výrobcem Ubiquiti vydán dnes a aplikován do celé naší sítě. Aktualizace probíhala raději ihned (v době 20-21hod), tedy mimo obvyklou dobu pro aktualizace (04-05 hod) a bylo provázeno výpadkem cca 3 min. Děkujeme za pochopení.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 24