Home arrow Wifi internet arrow Wifi internet arrow WiFi informační blog arrow Ještě nížší odezva

Ještě nížší odezva

Tisk E-mail
Napsal Daniel Havlín   
Úterý, 31. leden 2017, 11:05

Na vylepšování naší sítě pracujeme stále a to i v zimě a tak od 31.1.2017 jsme na některých našich hlavních spojích aplikovali nejnovější verzi firmware, která by měla ještě více zlepšit stabilitu, výrazně snížit odezvu a navýšit celkovou kapacitu spojů. Méně je v tomto případě více a tak od dnešního rána byste měli zaznamenat snížení odezvy v průměru o cca 5-20ms v závislosti na lokaci odkud se připojujete. Vyzkoušet můžete např. na odezvě ze serveru Gmail www.gmail.com nebo DNS Google na adrese 8.8.8.8 (příkaz: ping www.gmail.com resp. ping 8.8.8.8). Nejlepšího výsledku dosáhnete na zařízení připojené kabelem, kde byste měli naměřit hodnoty od 2ms do 8ms v průměru, pokud budete na domácí wifi pak se odezva zvyšuje o cca 2-15ms v závislosti na množství překážek mezi vámi a domácím wifi routerem.

Pro srovnání pokud byste stejný test provedli na ADSL/VDSL přípojce, pak naměříte nejméně 20-30ms, na mobilním připojení 3G 400-600ms!

Celkové pokrytí sitě:

Praha - Pankrác (Budějovická), Michle, Krč, Kavčí hory, Vyšehrad, Podolí, Nusle, Vršovice, Záběhlice, Spořilov, Lhotka (Novodvorská), Hodkovičky, Braník, Barrandov, Lipence, tržnice Lipence, Kazín, Komořany, Cholupice, Písnice, Modřany, Radotín, Lahovice (Lahovičky), Chuchle, Zbraslav, Zlíchov, Hlubočepy, Malvazinky, Praha západ - Černošice, Osada Slunečná, Dolní Břežany a přilehlá okolí.
InterLogic Wifi internet